Siseparasiitide tõrje

Koertel võib esineda mitmeid siseparasiite. Peamiselt solkmeid ja algloomi kutsikatel ning solkmeid, algloomi ja paelusse täiskasvanud koertel.

Ussirohi kutsikale:

Korralik kasvataja on teinud ussikuuri juba paarinädalastele kutsikatele ja korranud seda iga kahe nädala järel. Igal juhul tuleks enne kutsika vaktsineerimist kasvatajalt üle küsida, millal kutsikas viimati ussirohtu sai. Kutsikat, kel on siseparasiitide tõrje tegemata, ei vaktsineerita. Edasi saab kutsikas ussirohu vaktsineerimiste vahel (10-14 päeva vahet) ja kuni kuuekuuseks saamiseni kord kuus.

Ussirohi täiskasvanud koerale:

Profülaktiliselt antakse koerale ussirohtu neli korda aastas (kord kvartalis). Vajadusel, näiteks kui loomal on parasiidid või nende munad roojaproovis, sagedamini.

Tiine koera ussikuur:

On väga oluline, sest tiinuse ajal aktiveeruvad emaskoera organismis parasiitide suikvel püsinud algvormid. Üldiselt soovitatakse anda ussirohtu alates 40. tiinuspäevast kuni kutsikate kahenädalaseks saamiseni, annustamise intervall sõltub kasutatavast ravimist.

Reisiva koera ussikuur (Ehhinokoki tõend):

Soome sõiduks peab koera Europassis olema märge, et koer on saanud kuni 5 päeva enne Soome saabumist ravimit paelussi ehhinokokk vastu. Selleks peab koeraga tulema vastuvõtule, kus koerale antakse tema kaalule vastav kogus ussirohtu ning loomaarst kinnitab seda oma allkirja ja pitsatiga Europassis. Sagedamini reisivatele koertele kohandatakse 28- päevase intervalliga ussikuur.