Tiina Toometi Loomakliinik

ninast sabaotsani...

Väiksena tahtis Ülle minna elama maale vanaema juurde, sest seal oli palju loomi, kuid salamisi unistas ka merebioloogi ametist kaugel lõunas. Tollane riigikord aga sellisel kujul seda ametit kahjuks ei soosinud.

Loomaarstiteaduskonda kutsus Üllet tema endine pinginaaber, kes oli juba aasta seda erilala õppinud. Kuna kindlat töökohta ja ametisoovi tol hetkel silmapiiril polnud, saigi EPA-sse astutud.
Pärast ülikooli lõppu töötas Ülle Järvamaal suurloomadega, väikeloomade raviga tegeles vähe. Järgmine töökoht oli laboris, seal kohtus ta Tiina Toometiga ning aasta pärast, 1993 talvel, asus tööle Kliinikusse.

Oma esimese koera sai Ülle kaheksandas klassis, pärast väga pikka nuiamist, selleks oli punane pikakarvaline collie. Collie selle pärast, et Ülle oli lummatud ”Lassie tuleb ikka koju” raamatus kirjeldatud koerast. Eriti meeldis talle see, et Lassie oli nii sõnakuulekas, välimus polnud tol hetkel eriti oluline.

Kui Ülle ülikooli lõpetas oli taas collie võtmise kihk nii suur, et vanaemalt saadud vaiba raha eest ostis noor tohter omale seltsiliseks uue koera, sedakorda blue-merle Dafi. Collie’dele on Ülle truuks jäänud siiani, praegu on tal kodus Roosi.

Huvi silmahaiguste vastu tärkas Ülles, kui oma koeral diagnoositi CEA (collie silmaanomaalia). Koolis seda paraku ei õpetatud ja ega Eestis tol ajal ei olnudki kelleltki selle haiguse kohta küsida.

Ülle on õppinud süvendatult silmahaigusi Rootsis ja Soomes. Ta osaleb regulaarselt Põhjamaade Veterinaaroftalmoloogide Konverentsidel. Täiendanud on end veterinaarkongressidel Inglismaal, Itaalias ja Tais.

Tiina Toometi Kliinik    |     Sõle 3, Tallinn, 10614     |     E-post: info@toometikliinik.ee