Tiina Toometi Loomakliinik

ninast sabaotsani...

Lapsena möödusid Elina suved maal vanatädi juures tööd tehes ja loomadega suheldes. Talle meeldis loomade käitumist jäljendada ning kord püüdes olla kiisu lõikas maniküürkääridega oma ripsmed ära, sest kassil pole ju nii pikki ripsmeid.

Oma esimest koera pidi aga vanematelt kaua nuruma. Enne seda toitis Mustamäe vahel kõiki loomi koos vanaemaga, kes on ka suur loomasõber. Kuna Elina tahtis aidata hulkuvaid koeri, tõi ta nad koju, see mõistagi ei meeldinud tema vanematele ning 12-aastaselt sai Elina esimese päris oma koera. Selleks oli suur must emane puudel, sest puudlid ju ei aja karvu. Jäeti ka taganemistee, et kui Elina hakkama ei saa läheb koer vanaema juurde. Aga sai, ning sellest algas suur puudlite armastus, sest muid tõuge Elinal pole olnudki. Hetkel on tal kodus 1 suur valge puudel.

Juba 5-6 aastaselt tahtis Elina saada loomaarstiks. Enne ülikooli suundumist plaanis ka bioloogia õppimist, aga kartis, et äkki suunatakse hiljem bioloogia õpetajaks ja seepärast osutus veterinaaria valituks. Elina astus EPA Veterinaariateaduskonda 1985. aastal ja asus peale lõpetamist tööle Vabariiklikusse Veterinaarlaboratooriumi. 1993. aastal tuli tööle Tiina Toometi Kliinikusse.

On ennast täiendanud Inglismaal, Soomes, Lätis, Leedus, Kreekas. Elina tegeleb kliinikus põhiliselt sisehaigustediagnostika (röntgen, ultraheli) ja kirurgiaga.

Hobideks on Elinal suusatamine, jalgrattasõit ning orienteerumine. Ta on ka puudlite kohtunik aastast 1991.

Tiina Toometi Kliinik    |     Sõle 3, Tallinn, 10614     |     E-post: info@toometikliinik.ee